קורס אג"ח

אם השקעתם אי פעם במסחר באג"ח, תדעו שהדרך להרוויח ממנו כסף היא לבחור בשתי אפשרויות: באופן אידיאלי לקנות נמוך ולמכור גבוה. מנהלי תיקי איגרות חוב פעילים המבקשים עליות מחירים מנסים לקנות אגרות חוב מוערכות, להחזיק אותם עד לעלייתם ואז למכור אותם כשהם מתממשים. מנהלים הצפויים לעלות ריבית יכולים לנסות להגן על תיקי האג"ח מפני השפעות מחיר שליליות על ידי קיצור תקופת הפדיון, אולי על ידי מכירת אגרות חוב לטווח ארוך וקניית אגרות חוב לטווח קצר.

אנשים שרוצים ללמוד כיצד לסחור בניירות ערך בעלי הכנסה קבועה יכולים לעשות זאת

אך עליהם להבין היטב את היסודות בכדי להשיג את המחיר הנכון. הדבר הטוב ביותר בקורס זה הוא שתוכלו ללמוד אותו מכל מקום ולצפות בו בכל מכשיר. זהו קורס נישה מאוד ועליו להתנהל רק על ידי אנשי מקצוע העוסקים במסחר בהכנסה קבועה, מכיוון שזה הקורס היחיד שאני רוצה לעשות בנושא כה יבש ומעניין. כולם היו רוצים בכך, אך רק מי שמעוניין לסחור בהכנסה קבועה צריך לנצל זאת.

אתה יכול להיכנס היישר לתיק האג"ח שלך ואז ללמוד הכל בזמנך הפנוי, או שאתה יכול לחזור וללמוד הכל שוב. שער המסחר באג"ח יעזור לך לרענן את מה שאתה כבר יודע ואולי תגלה משהו חדש.

לאחר סיום הקורס

תהיה מודע לכך שקורס זה מיועד לכל מי שזקוק להכנסה קבועה במהלך התפתחותם המקצועית. הכשרתם המקצועית כוללת קורסים בחסות חברות אג"ח, אג"ח וביטוח ומשמשים מבוא למקצוע הפיקדון. ראשית, נדבר בפירוט על חומרי הקורס, ואז ניתן לך את המידע הדרוש כדי לעזור לך להשלים בהצלחה עבודה במשרה מלאה כאיגרת חוב קבועה או פעיל לקצבה.

אבל אולי הכי חשוב

זה הגיוני לקחת קצת זמן עכשיו להבין אג"ח כדי שתוכל להפיק תועלת מהן להמשך קריירת ההשקעה שלך. אתה יכול לדלג על כל הדפיקות הקשות שתצטרך לקחת במסחר באג"ח אם לא תלך בדרך זו. קורס זה חייב להיות מאושר על ידי אוניברסיטת בונד לפני שאוכל להירשם וזה יכול לקחת 4-6 שבועות עד לאישורו. אקח חופש של כמה שבועות מהעבודה הקבועה שלי כבנקאי השקעות ויועץ השקעות.

במקרה זה

מחיר איגרת חוב לשנתיים יעלה ב -2% ואג"ח לחמש שנים ב -5%. יש לציין כי שיעורי הריבית עולים, מה שיעלה את מחירי האג"ח עוד יותר. האג"ח נסחרת בשוק בסכום של 99 דולר, אך צפויה להיסחר בפרמיה. המחיר נע בין 990 $ ל -1,000 $ מעל ערך נקוב, ולכן האג"ח נסחרת בהנחה. אם איגרת חוב זו נסחרת תמורת 101 דולר, זה יעלה לך קצת יותר מ -1.5% ממחיר הרכישה הראשוני, או 2,500 דולר.

משקיעים שקונים אגרות חוב עם דירוג אשראי נמוך יותר יצטרכו לשאת בסיכון נוסף של ברירת המחדל מצד מנפיק האג"ח

אך הם עשויים להשיג תשואה גבוהה יותר גם כאן. תקופות ארוכות יותר – לאג"ח הנושאות סיכונים נוספים יש ריביות ותלושים שעל המנפיק לשלם עבור האג"ח.

אם ישנם תשלומי קופון רגילים ותזרים המזומנים מתרחש כאשר מועד הפדיון זהה

אך אם אין תזרים מזומנים, הריבית עולה. כמה זמן לוקח להבשיל אגרות חוב יכול למלא תפקיד חשוב בתשואות הפוטנציאליות שמשקיע יכול לצפות להן. אם האג"ח מוחזקת עד לפדיון, רווחי המחיר על פני תקופת האג"ח לא יתממשו. מנהל האג"ח יכול להחזיק את האג"ח עד שהוא יעריך את מחירו ולמכור אותו כאשר הוא יבשיל כדי לממש את הרווחים, או שהוא או היא יכולים להחזיק אותו עד למועד הפדיון על ידי הערכת מחירים ומכירתו כאשר הוא יבשיל. עליית מחירים (הנקראת גם ייסוף הון) יכולה להיות ממומשת על ידי המשקיעים כאשר הם מוכרים אגרות חוב לאחר העלאת מחירים או לפני הפדיון, אך מחירי האג"ח יכולים לרדת חזרה לערך הנקוב או מתחת ל 100% עקב אינפלציה וגורמים אחרים כגון ריבית. שיעורי רגע לפני הפדיון.

מנהלי אג"ח פעילים יכולים להתאים את מבנה הפדיון של תיק אג"ח בהתבסס על שינויים צפויים בעקומת התשואה

הממחישים קשר זה. למרות שהתשואות בדרך כלל עולות לפני הפדיון, הקשר יכול להשתנות לאורך זמן, ולתת למנהל אגרות חוב פעיל הזדמנויות למקם את התיק באזור עקומת התשואה העשויה להניב את הביצועים הטובים ביותר בסביבה כלכלית נתונה. בטווח הקצר, ירידת ריביות יכולה להגביר את ערכו של תיק האג"ח, אך עליית הריבית יכולה להשפיע על ערכו. בסביבת ריבית יורדת, יתכן שיהיה צורך להשקיע כסף מאג"ח לפדיון באג"ח חדשות המשלמות ריביות נמוכות יותר, מה שעלול להוריד את התשואות לטווח הארוך. מצד שני, עליית ריבית יכולה להגדיל את תשואות תיק האג"ח על ידי השקעה מחדש באג"ח בעלות תשואה גבוהה יותר.

Table of Contents

דילוג לתוכן