מניית מודרנה

DoorDash (סימול: DASH) צנחה בכמעט 37% מאז שיחת הרווחים הראשונה, אך המשקיעים קופצים על המניה לאחר דיווח רווח חזק של הרבעון הראשון ביום חמישי. מניות DoorDash עלו ביותר מ -20% ב -24 השעות האחרונות, עם נפח העולה על המספר הכולל של המניות הנסחרות.

המחיר הגיע ל -140.82 דולר למניה

אך עדיין נמוך בהרבה ממחיר ההנפקה של 160.00 דולר. המניה תיסחר במחיר של 183 דולר למניה החל מיום שישי אחר הצהריים, כאשר החברות צפויות להכריז על תוצאות הרבעון הרביעי 2020 לפני הנפקתן בדצמבר 2020. ביום חמישי המניה צנחה ל -40 סנט, עלייה של 6 אחוזים בלבד ממחיר המם המקורי שלה.

זה גם גרם להתמוטטות ראשונה בשוק המניות, מה שגרם למחירי המניות לרדת. הדאו ג'ונס צנח באותו יום ב -22.6% ויום שני השחור עצמו היה ההפסד הגדול ביותר ביום אחד בשוקי המניות בארה"ב מאז השפל הגדול.

אז בשיא בועת הטכנולוגיה

המניות היו שוות 1,000 דולר למניה והיה שווי שוק של יותר מ -2.5 טריליון דולר. תשכחו מהערך, אל תשוו אותו לשווי השוק כיום של 3.2 טריליון דולר או 4.6 טריליון דולר הנסחר כיום בשוקי המניות. יש לנו יחס מחיר לרווח גבוה בהרבה מאשר בכל תקופה אחרת בהיסטוריה האחרונה, אך לא גבוה בהרבה.
למידע מורחב בתחום של מניית מודרנה ניתן לבקר ב- bigshotnews.net

בסך הכל, שיעורי ריבית נמוכים יותר סייעו לשוק המניות, אבל מדוע בכלל אירופה יקרה כל כך? מדוע שוק המניות בארה"ב נמצא בשליש מתחת לממוצע ב -1950, ומדוע הוא כל כך הרבה יותר גבוה היום ממה שהיה בשנת 1950?

במקביל לגורמים כלכליים שונים, קיימת סיבה נוספת לקריסת שוק המניות. הציבור משקיע במניות, ומספר גורמים ממלאים תפקיד, כמו המשבר הפיננסי של 2008 והמיתון של 2009-2010.

תנודתיות היסטורית היא כמה מהר ניירות ערך הבסיסיים משתנים במחירם בעבר. אנו יכולים לכמת מה שמכונה תנודתיות במניות, שקשורה לסטיית התקן של מחיר המניה.

סדרה של אירועי שוק המשתנים במהירות יכולה לנפח או לנפץ מניות וניירות ערך אחרים

מה שמקשה על ניבוי שוק המניות. על ידי ניתוח סדרות זמן ארוכות של מחירי סגירה, אנו יכולים לתפוס הפסדי מחירים גדולים שאינם משקפים את שווי השוק של המניה. אם מניה נסחפת לסטרטוספירה או שהיא יקרה במיוחד, אפשר להשתמש במומנטום כדי לומר שהיא לא נסחרת באותו מחיר כממוצע של כל שאר המניות בשוק האמריקאי. כך שנפילה גדולה של שוק המניות בפרק זמן קצר יכולה להשפיע על שוק המניות בשני הכיוונים.

קנייה ומכירה בשוק פירושה שאתה מקבל מחיר מכתב או מחיר מזומן למניה

יצרן שוק אחד או יותר של נאסד"ק תמיד יציע הצעה למניה במחיר מסוים לקונה פוטנציאלי ויבקש מכם לקנות או למכור במחיר זה. מוכר פוטנציאלי גובה מחירים מסוימים עבור אותה מניה, אך בשעות שונות ביום או בשווקים שונים.

בינתיים

אנשים רבים חושבים כי מזומנים בשוליים פירושם שהשוק יעלה כאשר הוא יתפרסם, בדיוק כמו שייפול. כתוצאה מכך, הבנקים המרכזיים נוטים לפקוח על מחירי המניות בארה"ב ובשווקים גדולים אחרים ברחבי העולם. במכירה קצרה, סוחרים בדרך כלל לווים מניות מבתי התיווך שלהם, המחזיקים במניות לקוחות או במניות משלהם בחשבונות כדי להלוות כסף למוכרים קצרים, ומוכרים אותם בשווקים שלהם כדי להמר שהמחיר יירד. לאחר מכן הם קונים בחזרה את המניות ומרוויחים כסף אם המחירים יורדים בינתיים, אך מפסידים כסף כאשר המניות עולות.

המאגר כבר מכיל את כל נתוני מחירי המניות הנדרשים לתרגיל זה

וסדרת זמני המחירים תואמת לערכי המניות בפועל. מחירי הסגירה המתואמים לוקחים בחשבון את פיצולי המניות המתרחשים ואת השינויים במחיר המניה לאורך זמן. הנתונים הסטטיסטיים החשובים ביותר על יסודות המניות ניתן למצוא בעמוד הסקירה (עוד בקישור זה).

במבט לאחור בהיסטוריה

מגלים כי ריביות נמוכות אינן עוזרות למניות בטווח הקצר. אז מניות הצמיחה נתמכות על ידי ריביות נמוכות יותר בטווח הקצר, אבל זה לא ממש עוזר להן בטווח הארוך. כסף זורם לשוק המניות (SPY, Vanguard וכו ') ומניע מכפילים. אם מניה חברה באינדקס, הקטבים דוחפים את המכפילים גבוה יותר, והכסף דוחף את המכפילים גבוה יותר.

כדי למנוע זאת, ה- SEC הנהיג מספר אמצעים חדשים ובקרות בבורסה. ה- SEC שינה את דרישות השוליים כדי להפחית את יחס השוליים (היחס בין הרווח של החברה לשווי השוק שלה).

בדרך כלל ספקולנטים צריכים להשקיע רק חלק קטן מההשקעה הכוללת במניות שנרכשו

חברות אחרות אינן כה גדולות, אך הן קיימות ומהוות חלק קטן משוק המניות. מניות BAT כמו Baidu, Alibaba ו- Tencent אומרות שיש רק קומץ חברות עם שווי שוק של יותר ממיליארד דולר. יום שני שחור או יום שלישי שחור משמש ליום שאחרי 28-29 באוקטובר 1929, אשר ציין את יום המסחר הראשון בשוק המניות בארה"ב מאז השפל הגדול.

Table of Contents

דילוג לתוכן