מניית ויקס

סוחרים ומשקיעים נמשכים לרעיון הרקיע שחקים כאשר שוקי המניות בארה"ב קורסים, ולמרות שאין דרך מושלמת לחזות זאת, מדד פופולרי של ה- VIX, המכונה גם "VIX", הוא שהוא מודד את התנודתיות הגלומה בשוק. בזמן אמת. קחו בחשבון את התנודתיות של ממוצע התעשייה של דאו ג'ונס, S & P 500 ונאסד"ק 100, שכולם הגיעו לשיא כאשר התרסמו שוקי המניות בארה"ב.

ה- VIX נוצר על ידי בורסת האופציות של שיקגו (CBOE)

כדי למדוד ציפיות לתנודתיות עתידית בשוק המניות. ה- Vix, שהוצג בשנת 1993, הוא המדד הפופולרי ביותר לתנודתיות משתמעת בשוקי המניות בארה"ב, ומודד את הסיכון לקריסת שוק בטווח הקצר והארוך, ולא בטווח הבינוני והארוך. ב -1 במאי 1994, בשיאה של בועת הדוטקום, קיימה מועצת האופציות של שיקגו אפשרויות מסיבת עיתונאים שהודיעה על השקת מדד "VIX" הראשון במחיר יעד של 50 דולר.

מדד VIX

המכונה "מד הפחד", משקף את תנודתיות מחירי המניות הנגזרת מ- S & P 500. מדד התנודתיות של CBOE, המכונה VIX, הוא מדד לתנודתיות משתמעת בשוק המניות בארה"ב. , בהתבסס על אופציות מכירה ומכירה על אופציות SP 500 ואינדיקטורי שוק אחרים.

VIX

כידוע רשמית, מודד את התנודתיות שמשקיעים מקצועיים מצפים שמדד S & P 500 יציג במהלך 30 הימים הקרובים. ניסוח מדד ה- Vix שנוצר מספק מדד לתנודתיות בשוק שיכולה להתבסס על מגוון גורמים, כולל ביצועי שוק המניות בעבר, ביצועים עתידיים ותחזיות כלכליות.

הבנת האופן בו ה- VIX פועל ומה

הוא אומר יכול לסייע לסוחרים לטווח קצר לייעל את התיקים שלהם ולקבל תחושה לאן השוק מכוון. זכור שעליך להשתמש בה כדי לאשר מגמות בשוק המניות, ולא לקבוע שפל מדויק. הסוחרים צריכים לזכור גם את מדדי ה- VIX וגם את מדדי התנודתיות של CBOE כאשר הם סוחרים במדדים עיקריים כמו S & P 500.
בכדי לראות מידע בנושא של מניית ויקס באפשרותך לגלוש לאתר bigshotnews.net

אחד הפופולריים והנגישים ביותר

הוא מדד התנודתיות של CBOE, או VIX Stock, המבוסס על בסיס ב- S&P 500, בממוצע התעשייתי של Dow Jones וב- 500 ב- Standard & Poor. ישנם מספר ניירות ערך המבוססים על כך המספקים למשקיעים חשיפה ל- Vix. לסיכום, הבנת התנודתיות של מדד מניות ויחסו לשוק חשובה למסחר במדדי מניות.

כאמור לעיל

אכן ניתן לרכוש ניירות ערך החשופים ל- VIX, כגון אג"ח הנסחרות בבורסה המתנהגות כמו תעודות סל אך מובנות אחרת. אם אתה מכיר את הסיכונים של השקעה מסוג זה, תוכל להשקיע במכשירים המגיבים לתנודות של Vix, כגון מניות או אגרות חוב, או לקנות את S & P 500, Dow Jones הממוצע ו- Standard & Poor's 500. VXIX עצמה, עם זאת, לא ניתן לקנות; המוצרים הנסחרים בבורסה המשתמשים בחוזים עתידיים של VXTIX נושאים סיכונים גדולים שעל המשקיעים להבין לפני הקנייה.

IG מאפשרת לך להשתמש ב- CFD להשקעה בכל אחת מהקרנות הנסחרות ב- S & P 500, Dow Jones Average ו- Standard & Poor's 500. אתה יכול גם לקנות ולמכור ניירות ערך במניות אלה באמצעות סחר בבורסה. מוצרים, מה שמפשט מאוד את אסטרטגיית ההשקעה שלך ב- VIX.

על פי CBOE

אופציות VIX וחוזים עתידיים מאפשרים למשקיעים לסחור במגוון רחב של אופציות ב- S & P 500, Dow Jones Industrial ו- Standard & Poor's 500. סוחרים המהמרים על אופציות כגון מניות גבוהות בטא משתמשים ערך התנודתיות של ה- Vix כדי להעריך נכון את ההימורים שלהם. לדוגמא, סוחרים חסרי ניסיון יכולים לקנות חוזים עתידיים ב- VXX ולראות את מדד VIX ברמות נמוכות מאוד, רק כדי להפסיד כסף גם אם הם צודקים בכיוונם.

הסיבה לכך היא כי ה- VIX מחושב על ידי התנודתיות הגלומה, על פי ה- CBOE. לכן, אם מחירי המניות והאופציות יעלו או יירדו בממוצע, כך התיאוריה אומרת, המשקיעים מניחים ששוק המניות יהיה פחות או יותר תנודתי בעתיד.

כאמור

משקיעים שרואים את ה- VIX עולה בחדות עם השוק עשויים להתפתות להשקיע בו כדי להגן על עצמם מפני תנודתיות בשוק. העובדה שראינו תנודות גדולות ב- VIX כאשר השווקים נחלשו מאפשרת לו ליצור תנועה מוגזמת של תנודתיות מרומזת על ידי פעולה נגדה. חוזים עתידיים של Vix מציעים הזדמנות להגן על הפורטפוליו שלך מפני מכירת המכירות הנובעת מאי וודאות בשוק ומההשפעה של התנודתיות הגלומה על התנודתיות הגלומה במחירי המניות.

המונח "מסחר ב- VIX" מתייחס להשקעה על בסיס המיקום של הוויקס

כפי שהוא נעשה על ידי קנייה או מכירה של חוזים עתידיים על מוצר VXIX הנסחר בבורסה על ידי מתווך. אחת הדרכים הקלות ביותר לעשות זאת היא לסחור ב- ETN, והמסחר ב- EETN נקרא "סחר מול ה- VIX". מסחר, לעומת זאת, הוא תהליך של השקעות בהן אתה מרוויח או מפסיד כסף, כמו למשל בחוזה עתידי או במניה.

Table of Contents

דילוג לתוכן