חברת אקסון מוביל (סימול: XOM) עשויה לעבור בקרוב ממזומנים מדממים לרווחים שוטפים עם מגמות רציניות כלפי מעלה, אך חברת השקעות חדשה מכוונת את התחזית ארוכת הטווח של ענקית הנפט למניותיה. קבוצה חדשה של קרנות גידור וחברות פרייבט אקוויטי הפכה למשקיעה הגדולה ביותר בתאגיד אקסון מוביל שתומכת בקמפיין אקטיביסטי לשיפוץ הדירקטוריון ולהפיכתו לחשבון יותר לבעלי מניותיו. אקסון נמצאת תחת לחץ מצד מספר משקיעים פעילים, ביניהם הבורסה בניו יורק והמרכז לקרן הפיתוח האמריקאית. (נאסד"ק: CAP) לדחוף לשיפוץ המודל העסקי שלה כדי להתמקד יותר באנרגיה נקייה כדי לשפר את הביצועים הכספיים.

הקרן החלה למכור את מניות אקסון שנה קודם לכן ומתחה ביקורת על אקסון על הגישה המהוססת שלה לשינויי אקלים, בניגוד לחברות נפט גדולות אחרות כמו שברון קורפ (סימול: CVX) ו- BP PLC (נאסד"ק: BP), אבל גישה זו נותרת מאחור.

אקסון מוביל קיצצה בהוצאות על מימון פרויקטים חדשים גדולים

כדי להמשיך ולשלם דיבידנדים גדולים לבעלי המניות. זה הביא לדילול בעלי המניות, שנאלץ לקזז שנים של רכישות חוזרות. חלק ממשקיעי וול סטריט חוששים אפילו ששילוב של מחירי נפט ועתודות המזומנים העצומות שלה עשוי להפוך את אקסון לחברה היקרה בעולם. משקיעים בתאגיד אקסון מוביל יחושו ברגשות שליליים, מכיוון שבעלי המניות יאבדו 12% בתוך שלוש שנים.

בשלוש השנים האחרונות תאגיד אקסון מוביל צימק את הרווח למניה ב -79% ל -79 דולר למניה

למרות הקטל בשדה הנפט, החברה אף הצליחה להגדיל את הדיבידנד שלה בשנת 2015, זו השנה ה -33 ברציפות, הסדרה הארוכה ביותר של עליות דיבידנדים רצופות בהיסטוריה.

אקסון מוביל נסחרת היום במחיר של 54.37 דולר, והמחיר עלה ב -41% מתחילת השנה. אקסון מוביל קורפ צפויה לקחת בעתיד 1% מכלל תחומי ייצור הנפט, למעט עסקי חולות הנפט.

אקסון תפיק תועלת מעליית מחירי הגז הטבעי ותשמור על התמלוגים ברמות הנוכחיות

רוח גבית לחברה, אך גם לתעשיית הנפט והגז בארה"ב כולה. אקסון עשויה גם להתקדם בצעדים העלולים להעלות את מחירי הנפט, כמו הורדות מס ליצרני נפט וקיצוץ בתמלוגים על ייצור הנפט. צעדים אלה יתמכו במחירי האנרגיה בארה"ב ויעניקו לאקסון דחיפה נחוצה לטווח הקצר.

אמנם לאקסון אין צמיחה רבה במיכל, אך היא עדיין מייצרת הרבה כסף בצורת דיבידנדים ותזרים מזומנים.

אם מחירי הנפט והמאזן של אקסון ישתפרו עד שנת 2021

זה עשוי לסייע בהעלאת המחיר, מה שעלול לעורר ריבאונד חד. גם אם אקסון מצליחה ביסודות ובנתונים טכניים, מחירי הנפט הגולמי צונחים, גוררים את מניות ה- XOM. מניות אקסון עולות ויורדות כמו כל מניות נפט אחרות שתקנו או תצפו בהן, אך בכל מקרה כדאי לקנות אותן.

במצב זה, אקסון אינה שולטת במחיר המניה, אך השוק קובע היכן אקסון נסחרת, ובמצבים מסוימים מדובר בהשקעה טובה.

רכישת מניות בודדות עשויה להיות מסוכנת

במיוחד אם אתה קונה מניות בודדות בחברות כמו אקסון, שברון וחברות נפט וגז אחרות. לקבלת מידע נוסף אודות אקסון מוביל קורפ, אנא עיין במדריך המניות של אקסון מוביל, המדריך ליחסי משקיעים של אקסון ומדריך המשקיעים של אקסון נפט וגז.

למידע נוסף אודות המחיר שבו נרשמה במקור מניות אקסון מוביל קורפ

עיין במהדורת החדשות שלנו. ביצועי מחירי המניות של אקסון מוצגים בהתאמה לאור התיקונים האחרונים וניתן למצוא אותם במדריך המניות של אקסון מוביל, מדריך המשקיעים של אקסון נפט וגז ומדריך המשקיעים של אקסון נפט וגז. מחיר מניית אקסון-מוביל ב -1.1%, שחווה ירידה חסרת תקדים בשנתיים האחרונות, מספק תצוגה מעודכנת של הביצועים הכספיים של החברה, עם מחירו הנוכחי ומחירו ההיסטורי ליום 30 ביוני 2017 בהתאמה מתואמת. מהתיקים הציבוריים האחרונים ומ -10 השנים האחרונות לסגירתם.

אם תשקיע במניות אקסון מוביל קורפ במחיר של 30 עד 60 דולר

התשואה שלך במהלך 23 השנים האחרונות תהיה 87 עד 61 אחוזים על בסיס שנתי. בשביל מה זה שווה, נראה שאקסון נמצאת בנקודת השיוויון שלה לייצור נפט וגז, ונפט לא צריך לנוע הרבה מהמחיר הנוכחי כדי שאקסון תשמור על רמות הייצור הנוכחיות. ואכן, זו אחת המניות הבודדות שיכולות לספק תשואות מוצקות בעשור הקרוב או יותר. הסיבה לכך היא שלמרות כל הבעיות שלה, אקסון לא נראתה במחיר הנפט הנמוך ואף לא מעליה מזה למעלה מעשור.

ניתוח לוח המחוונים האינטראקטיבי הזה מדגיש את נקודות החוזק והחולשה העיקריות של אקסון מוביל קורפ

כמו גם את הפוטנציאל לתשואה ארוכת טווח. על ידי שימוש באתר זה, אתה מסכים להשתמש בתנאים ובהגבלות ובמידע באתר זה לשימוש אישי בלבד. אתה לא צריך להסתמך על מידע מאתרים אלה למטרות השקעה.

חי את שוק ההון, אוהב מניות, אופציות, ומדדים :) אין לראות באמור ייעוץ או עידוד לביצוע פעולות - אין לבצע פעולות ללא התייעצות פרטנית עם איש מקצוע מוסמך שמכיר אתכם