הקדמה: מהו ביטקוין?

ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי, מה שאומר שהוא לא פיזי. המונח ביטקוין מתייחס לטכנולוגיה ולרשת שבה מועבר ביטקוין בין אנשים. זה קיים מאז 2009 וכיום יש יותר מ-16 מיליון ביטקוין במחזור.

ביטקוין נוצר על ידי אדם לא ידוע או קבוצת אנשים תחת השם הבדוי Satoshi Nakamoto. ביטקוין נוצר על ידי כרייה, הכוללת פתרון בעיות מתמטיות מורכבות עם מחשבים רבי עוצמה. ניתן לסחור בהם עבור סחורות או שירותים עם ספקים המקבלים אותם כתשלום, או שניתן להחליף אותם במטבעות מסורתיים כגון דולר אמריקאי או יורו.
למידע מורחב בתחום של מכירת ביטקוין ומזה ביטקויין והאם שווה להשקיע ? יש לבדוק כאן: cryptoworld.co.il

בחלק זה נעסוק בנושאים הבאים: מהו ביטקוין?, האם כדאי להשקיע בביטקוין?

עמוד השער: ביטקוין למתחילים

ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי שאינו מגובה על ידי הבנק המרכזי או הממשלה של אף מדינה. הוא נוצר בצורה דיגיטלית ומאוחסן ב"ארנק דיגיטלי" שניתן לגשת אליו באינטרנט.

הביטקוין הומצא על ידי אדם או קבוצת אנשים לא ידועים העונה לשם סאטושי נקמוטו ב-2009.

מאמר זה ידון בביטקוין, מה זה, איך הוא עובד, איך לקנות ולמכור ביטקוין, כמו גם איך לאחסן אותו בצורה מאובטחת.

המאמר ידון גם בכמה מהיתרונות והחסרונות של השקעה בביטקוין.

ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי שנוצר בשנת 2009 על ידי אדם אלמוני המשתמש בכינוי Satoshi Nakamoto. עסקאות נעשות ללא אנשי ביניים – כלומר, ללא בנקים! אין עמלות עסקה ואין צורך למסור את שמך האמיתי.

מחיר הביטקוין זינק ב-2017, יותר מפי ארבעה בערכו.

בקורס זה תלמדו על ביטקוין למתחילים. תמצאו מאמרים על איך לקנות ביטקוין, ההבדל בין ביטקוין לבלוקצ'יין, מהי כרייה? ועוד הרבה!

קורס זה ילמד אותך את כל מה שאתה צריך לדעת על ביטקוין כדי שתוכל לקבל החלטה מושכלת האם כדאי או לא כדאי להשקיע בו.

גודל שוק הביטקוין והערך הפוטנציאלי של מטבעות קריפטו

ביטקוין הוא מטבע קריפטוגרפי ומערכת תשלומים חובקת עולם. זהו המטבע הדיגיטלי המבוזר הראשון, שכן המערכת פועלת ללא בנק מרכזי או מנהל יחיד. המערכת הינה עמית לעמית, ועסקאות מתבצעות בין משתמשים ישירות, ללא מתווך. עסקאות אלו מאומתות על ידי צמתי רשת ונרשמות בפנקס מבוזר ציבורי הנקרא בלוקצ'יין. הביטקוין הומצא על ידי אדם או קבוצת אנשים לא ידועים תחת השם סאטושי נקמוטו ושוחרר כתוכנת קוד פתוח ב-2009.

גודלו של שוק הביטקוין משתנה ללא הרף בשל אופיו ההפכפך. עם זאת, ההערכה היא כי בשנת 2017 ישנם כ-17 מיליון ביטקוין במחזור בשווי שוק כולל של כ-140 מיליארד דולר אמריקאי (USD). זה הופך אותו לאחד משווקי המטבעות הגדולים ביותר עבור כל סוג של כסף ברחבי העולם.

מהי כריית ביטקוין? איך זה עובד? מהם הסיכונים?

ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי שהוצג לראשונה בשנת 2008. במאמר זה נבדוק מהו ביטקוין, כיצד הוא פועל והסיכונים הכרוכים בו.

כריית ביטקוין היא תהליך של הוספת עסקאות לפנקס הציבורי של עסקאות קודמות או בלוקצ'יין. הבלוקצ'יין משמש לאשר עסקאות לשאר הרשת כאילו התרחשו. כריית ביטקוין תוכננה בכוונה להיות עתירת משאבים וקשה, כך שמספר החסימות שנמצאו בכל יום על ידי כורים נשאר יציב. בלוקים בודדים חייבים להכיל הוכחת עבודה כדי להיחשב תקפים. הוכחת עבודה זו (PoW) מאומתת על ידי צמתים אחרים של ביטקוין בכל פעם שהם מקבלים בלוק המכיל אותו.

פרוטוקול הביטקוין מציין שרק 21 מיליון ביטקוינים יכולים אי פעם להיווצר על ידי כורים, כאשר כל בלוק מכיל 12.

כמה כסף הרוויחו אנשים עם ביטקוין?

ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי שאינו מגובה על ידי אף ממשלה. הוא נוצר בשנת 2009 על ידי אדם אנונימי או קבוצת אנשים בשם Satoshi Nakamoto.

הערך של הביטקוין השתנה בצורה פראית:

נכון לדצמבר 2017, הערך של ביטקוין אחד הוא מעל 10,000 דולר.

נכון לינואר 2018, הערך של ביטקוין אחד הוא בסביבות $7,000 דולר.

יש אנשים שהרוויחו הרבה כסף מהשקעה בביטקוין ובמטבעות קריפטוגרפיים אחרים.

קשה לומר בדיוק כמה כסף הרוויחו אנשים שהשקיעו בביטקוין בגלל שהוא כל כך תנודתי ובגלל שקשה לקבוע מי הבעלים של איזה סכום.

חי את שוק ההון, אוהב מניות, אופציות, ומדדים :) אין לראות באמור ייעוץ או עידוד לביצוע פעולות - אין לבצע פעולות ללא התייעצות פרטנית עם איש מקצוע מוסמך שמכיר אתכם