המדריך למשקיע המתחיל + טיפים שחייב לדעת

היכן שיש רצון, יש דרך. אם יש רצון להגדיל את ההכנסה, יש כמובן דרך. דרך אחת, היא כדרך אפיקי השקעה. כאשר יש בידינו סכום כסף אותו אנחנו יכולים להשקיע, אפשר שתעלה השאלהמה נכון לעשות אתו. ובכן, כתבה זו לא תייעץ לאף אחד מה לעשות עם הכסף, וכיצד להשקיע אותואך אנחנו כן נפרוס מעין מיינדסט של השקעה, כמו גם נדבר על טיפים מעניינים שאולי יוסיפו ערך לקורא.

האם קורס מסחר בשוק ההון יכול להתאים למשקיע המתחיל?

אם יש רצון להגדיל את ההכנסה, להשתמש בכספים קיימים, ולצבור תשואהכיצד מתחילים להשקיע? האם קורס מסחר בשוק ההון  (כמו הקורס הזה) ילמד אותנו כל מה שאנחנו רוצים לדעת? ובכן, לא בהכרח. ראשית, כי זה מאוד תלוי בקורס ומי מלמד אותו, ושנית, כי זה יהיה רלוונטי רק למי שרוצה להשקיע בשוק ההון כדרך האסטרטגיות, המיינדסטים והדרכים המפורטות והרלוונטיות לקורס ספציפי נתון.

טיפ 1: לחשוב קדימה

על כן, כטיפ ראשוני לכתבה זו, נציע להחיל חשיבה קדימה. ראשית, נרצה להגדיר את ההשקעה המתאימה לנו. נגדיר את סכום הכסף אותו אנו רוצים להשקיע, את הדרך בה אנו רוצים להשקיע אותו, את רמת הסיכון המקסימלית, את הנכונות שלנו להרוויח / לאבד את אותו סכום כסף, את הנכונות שלנו לנהל את תיק ההשקעות בעצמנו ו/או כדרך מומחה חיצוניאת היכולת שלנו לבחור במדויק את אפיק ההשקעה ולהיות במודעות כלפי ולקבל בחירות נכונות בעניינו (במקרה זה, ללמוד על הנושא יכול לעזור), ואת הרווח שצופים לקבל.

ובכך, אנחנו מתחילים לשרטט תמונה של הדרך בה אנחנו רוצים להשקיע. כאשר, מאוד חשוב לחשוב על התוצאה הסופית. לדוגמה, אם אנחנו רוצים לפחות חמישה אחוזי תשואה, עלינו לבדוק אם יש אפיק השקעה אשר יכול להניב זאת על בסיס קבוע יחסיתאם כן, עלינו לדעת מה אנחנו רוצים לקבל, ואז להגדיר מה אנחנו מוכנים להשקיע, באיזו דרך אנחנו מוכנים לעשות זאת ומה בעצם עלינו לעשות בנתיב שבחרנו.

טיפ 2: השכלה מודעת

טיפ נוסף שניתן לחשוב עליו, הוא אלמנט ההשכלה והמודעות. נניח כי היינו מחליטים לחיות שבוע ביער, ולהתפרנס מציד ביער. כלומר, כל מה שישמש לשתייה ומאכל, יהיה משהו שמגיע מתוך היער. על כן, נניח שבשביל אוכל היינו מרכיבים מלכודות, על מנת לצוד חיות, ובשביל מים היינו מחפשים מקורות מים בריאים וטובים.

בלי ניסיון קודם, והבנה קודמת, לא בהכרח ניכנס ליער עם המודעות הראויה על מנת לזהות הזדמנויות, כמו גם לדעת כיצד לנצל אותן. יכול להיות שנפתח את זה עם הזמןואילו, אם היה איתנו איש יערות מקצועי ומומחה לתחומו, יכול להיות שהליך הלמידה היה מתרחש מהר יותר. באופן דומה, היכולת ללמוד עם מומחה, בדרך שתאפשר לקבל את הידע (אם זה ידע מדויק ורלוונטי) באופן יעיל, יכולה לסייע מאוד להבנה ודיוק בתחום ההשקעות הנבחר.

 

חי את שוק ההון, אוהב מניות, אופציות, ומדדים :) אין לראות באמור ייעוץ או עידוד לביצוע פעולות - אין לבצע פעולות ללא התייעצות פרטנית עם איש מקצוע מוסמך שמכיר אתכם