מהו מע"מ?

שכר טרחת נוטריון אינו כולל מע"מ. מע"מ הוא מס שגובה הממשלה על אספקת סחורות ושירותים באיחוד האירופי. זהו מס צריכה, כלומר הוא מתווסף כאחוז למחיר הסחורה או השירותים.

שכר הטרחה של הנוטריון משולם לעובד ציבור מורשה שיכול להעיד על אמיתותם של מסמכים כגון שטרות, חוזים והסכמים.

מע"מ הוא מס ערך מוסף הנגבה על רכישת סחורות ושירותים. הוא חל רק על מחיר המכירה הסופי של סחורות או שירותים. מע"מ אינו נגבה על עלות חומרי הגלם, העבודה או עלויות אחרות המשמשות לייצור מוצר.

שיעורי המע"מ נקבעים על ידי כל מדינה, אך הם נוטים להיות בטווח שבין 15% ל-25%.

שכר טרחת נוטריון אינו כולל מע"מ מכיוון שמדובר בשירות עצמאי.

מבוא: מהו נוטריון ציבורי?

נוטריון הוא אדם שיש לו סמכות לנהל שבועות, לקבל תצהירים ואישורים, לאשר מסמכים, לקבל הצהרות ולמלא תפקידים אחרים כעד חסר פניות.

שכרו של נוטריון כולל בדרך כלל מע"מ מכיוון שהשכר שלו מבוסס על מספר השעות שהוא עובד והתעריף השעתי שלו.

נוטריון הוא נושא משרה בבית המשפט המוסמך לחזות ולנהל שבועות, להצהיר, לאשר עותקים של מסמכים ולבצע שירותים רשמיים אחרים המבוצעים בדרך כלל על ידי נוטריון.

השכר לנוטריון אינו כולל מע"מ מכיוון שהם פטורים ממיסוי.

כיצד להעריך את העלות של אישור נוטריון בבריטניה

ניתן לחשב את עלות אישור הנוטריון בבריטניה על ידי הוספת אגרת הנוטריון עם מע"מ. האגרה לנוטריון היא 6.00 ליש"ט לחתימה, הכוללת מע"מ בשיעור של 20% המעניק עלות כוללת של 7.20 ליש"ט לחתימה.

ניתן לחשב את עלות אישור הנוטריון בבריטניה על ידי הוספת אגרת הנוטריון עם מע"מ. האגרה לנוטריון היא 6.00 ליש"ט לחתימה, הכוללת מע"מ בשיעור של 20% המעניק עלות כוללת של 7.20 ליש"ט לחתימה
על מנת לראות פרטים נוספים על האם שכר נוטריון כולל מע מ? ניתן לבקר ב- plk-lawyer.co.il

שכר הטרחה הנוטריון מבוסס על שווי הנכס בו אתה משתמש להבטחת המשכנתא שלך. לכן, אם יש לך משכנתא של 200,000 ליש"ט, עמלת הנוטריון שלך תהיה 150 ליש"ט.

עלות היותו נוטריון מחושבת בדרכים שונות בהתאם למקום מגוריכם ואיזה סוג עבודת נוטריון אתם עושים. הדרך הנפוצה ביותר לחישוב העלות היא באמצעות חיוב באחוזים משווי העסקה. לדוגמה, אם תגבה 5% עבור כל עסקה שמתבצעת בעזרתך, זה יעלה 10 פאונד עבור כל רכוש בשווי 100 פאונד או כסף שמחליף ידיים בעזרתך.

מי מנפיק תעודות להעברת בעלות על קרקע?

אם אתה נוטריון ואתה גובה תשלום עבור שירותיך, האם התשלום כולל מע"מ?

התשובה לשאלה זו היא כן. הנוטריון נחשב נותן שירות ועל השירותים שהוא מציע יש לחייב במס בשיעור המע"מ המתאים.

שכר הטרחה של הנוטריון כולל מע"מ, כך שאם הנכס נמכר ביותר מ-22,000 אירו, אזי הקונה יצטרך לשלם מע"מ על מחיר הרכישה הכולל. אם הנכס נמכר בפחות מ-22,000 אירו, לא יחויב מע"מ.

ככלל, שכר טרחת נוטריון אכן כולל מע"מ על הוצאות משפט ומס בולים. החוק קובע כי יש להוציא תעודה על כל העברת בעלות בקרקע.

חי את שוק ההון, אוהב מניות, אופציות, ומדדים :) אין לראות באמור ייעוץ או עידוד לביצוע פעולות - אין לבצע פעולות ללא התייעצות פרטנית עם איש מקצוע מוסמך שמכיר אתכם