במאמר זה נענה על השאלה "האם אני מקבל החזר מס על הפסדים בשוק ההון?" על ידי הסתכלות תחילה מה הם הפסדי שוק ההון.

החזר מס על הפסדים בשוק ההון היא שאלה מורכבת. התשובה תלויה בסוג ההשקעה ובאיזה מדינה אתה משקיע.

ארצות הברית מטילה מס על רווחי הון בשיעור נמוך מההכנסה הרגילה, אך זה לא נכון לכל המדינות.

כאשר משקיע מפסיד כסף בשוק, הוא יכול לנכות את ההפסדים הללו מסוגי הכנסה אחרים או מחשבונות המס הנדחים שלהם כגון 401Ks ו-IRA.

החזר מס על הפסדים בשוק ההון?

התשובה היא כן. אתה יכול לקבל החזר מס אם יש לך הפסדים מהשקעותיך בשוק ההון. עם זאת, יש כמה תנאים שצריך לעמוד בהם.

לדוגמה, אם יש לך הפסדים מעסקאות בורסה, אז אתה צריך להגיש דיווח על עסקאות כאלה לרשויות המס ולתבוע החזר מס באמצעות טופס T2220.

אם יש לך הפסדים מניירות ערך שאינם מניות ואיגרות חוב, ההפסד חייב לעלות על $3,000 (או $1,500 עבור אדם נשוי שמגיש בנפרד) לפני שניתן יהיה לתבוע כל אחד מהם כניכוי ממס ההכנסה שלך.

3 דרכים למקסם החזרי מס

החזר מס הוא החזר כספי על המסים ששולמו. לדוגמה, אם שילמתם 1,000$ מסים אבל אתם זכאים להחזר מס של 500$, אז תקבלו את ה-500$ בחזרה.

ישנן שלוש דרכים למקסם את החזרי המס שלך:

– זיכוי מס: זיכוי המס מפחית את ההכנסה החייבת שלך ולכן את גובה המסים שתצטרך לשלם.

– ניכויי מס: אתה יכול להפחית את ההכנסה החייבת שלך באמצעות סוגים שונים של ניכויים כמו ניכוי ריבית על משכנתא וניכוי צדקה.

– הכנסה חייבת במס: ככל שתהיה זמינה יותר הכנסה חייבת למיסוי, כך יחולו פחות סכום מסים.

החזרי מס הם הדרך הטובה ביותר לקבל קצת כסף בחזרה.

יש כמה דרכים למקסם את החזר המס שלך.

אתה יכול להרוויח יותר כסף ואז לשלם יותר מסים בסוף השנה. זה יכול לעזור לך לקבל החזר מס גדול יותר.
למידע מורחב על איך מקבלים החזר מס על הפסדים בשוק ההון? ניתן לבקר באתר successcollege.co.il

אתה יכול גם לעקוב אחר כל ההוצאות שלך ולוודא שאתה תובע אותן על המיסים שלך. זה גם יעזור לך לקבל החזר גדול יותר בסוף השנה מכיוון שתהיה לך פחות הכנסה לחייב עליה מס.

לבסוף, אם אתה מכיר מישהו שחייב מיסים, זה אפשרי עבורו לשלם את החוב שלו עם חלק מההחזר שלך בתמורה לכך שהחוב שלו יימחק על ידי מס הכנסה (Internal Revenue Service).

מהו "החזר מס" ולמה צריך כזה?

החזר מס הוא החזר על מיסים ששילמתם בשנה הקודמת. זו דרך של הממשלה להחזיר לך כסף שגבו ממך במיסים, אבל שכיום הם מחשיבים אותו כמשולמים יתר על המידה. החזר מס יכול להיחשב כהחזר על ההשקעה שלך בממשלה.

הדרך הנפוצה ביותר לקבל החזר מס היא על ידי הגשת מיסים ותביעתם באמצעות החזר מס הכנסה. על מנת לקבל החזר זה, תצטרך לשלם לפחות $3,000 מסים במהלך השנה ולהגיש טופס 1040 עם כל המידע האישי שלך.

אם אינך זכאי להחזר מס הכנסה או אם אינך מעוניין להגיש, אזי ישנן דרכים נוספות שעשויות לאפשר לך לקבל החזר מס כגון: -החזרים מחברות ביטוח רכוש ונפגעים -החזרים מתוכניות פרישה כמו 401(k)s ו-IRAs

החזר מס הוא החזר של מיסים שכבר שילמתם. ניתן לקבל החזר מס על הפסדי שוק ההון אם נגרמו לכם בשנה הקודמת ואתם מגישים מסים לשנה הנוכחית.

עליך להגיש את המסים שלך לשנה הנוכחית ולאחר מכן לשים לב להפסדים בשוק ההון שנגרמו לך בשנה הקודמת. לאחר מכן תוכל לתבוע את ההפסדים הללו כנגד הכנסתך הנוכחית וכתוצאה מכך לקבל החזר מס על הפסדי שוק ההון.

עם זאת, אם אינך מגיש את המיסים לשנה הנוכחית, לא ניתן לקבל החזר מס על הפסדי שוק ההון.

כיצד לקבוע את רווחי ההון או הפסדים שלך לשנה?

כדי לקבוע את רווחי ההון או ההפסדים שלך לשנה, עליך לחשב את ההפרש בין העלות הכוללת של ניירות ערך לבין מה שמכרת.

אתה גם צריך לעקוב אחר כל הכסף שהוצאת על רכישת ניירות ערך, כמו עמלות ועמלות אחרות. לאחר מכן תוכל להפחית את העלויות הללו מהסכום הכולל של הכסף שהרווחת על מכירת ניירות ערך. ההבדל הוא או רווח הון או הפסד.

תהליך החזר המס הוא די פשוט אם למשקיע יש הפסד הון נקי בשנה. אבל אם יש להם רווח הון נטו, הם יצטרכו לשלם עליו מסים כמו גם על כל הכנסה אחרת שהם עשויים להרוויח במהלך השנה.

הפסד בשוק ההון הוא הפסד שנוצר כאשר השקעה יורדת בערכה. הפסד בשוק ההון יכול להתרחש כאשר משקיע מוכר את ההשקעה במחיר נמוך ממה שהיא נרכשה עבורו.

הפסדי הון ניתנים לניכוי מכל רווחי הון לשנה ועשויים להיות מועברים לשנים הבאות, אבל יש מגבלות על כמה מההכנסה הכוללת שלך נטו שאתה יכול לנכות מהמיסים שלך.

מס הכנסה מספק מידע מפורט כיצד לקבוע את רווחי ההון או ההפסדים שלך לשנה, וכיצד אתה מחשב אותם. זה גם מספק מידע כיצד לדווח עליהם על המסים שלך.

 

קראו עוד על שוק ההון

חי את שוק ההון, אוהב מניות, אופציות, ומדדים :) אין לראות באמור ייעוץ או עידוד לביצוע פעולות - אין לבצע פעולות ללא התייעצות פרטנית עם איש מקצוע מוסמך שמכיר אתכם